Jak vybrat krasohled

Jak vybrat krasohled

V naší nabídce máme velké množství krasohledů různých druhů a provedení. Pokud s krasohledy nemáte zkušenosti, najdete zde doporučení, jaký krasohled vybrat.

Pro děti jsou v naší nabídce určeny především základní krasohledy optickéstřípkové. Případně je možné zvolit i některý z krasohledů dýhovaných. Všechny tyto krasohledy mají kovová zrcátka a jsou odolná proti pádům a  "hrubšímu" zacházení. U krasohledů skleněných, jak název napovídá, je většina použitého materiálu sklo, a tak pro děti tyto krasohledy nejsou vhodné.

Děti do 3 let se většinou ještě neumí do krasohledu podívat. Zde bude třeba počkat, až povyrostou. Pokud chcete mít jistotu, zda už je pro dítě krasohled vhodný, můžete ho nechat podívat do trubičky stočené z listu papíru. Pokud to zvládne, bude se umět dívat i do krasohledu.

Děti mezi 3 – 5 rokem většinou preferují klasické krasohledy střípkové. Po pátém až šestém roku však většina dětí zvolí krasohled optický, se kterým mohou více experimentovat. I vyplazený jazyk či pohyb vlastní ruky před krasohledem vytvoří krásné a zajímavé obrazce 

V případě, že pořizujete krasohled pro dospělého člověka, můžete bez obav sáhnout po kterémkoliv krasohledu z naší nabídky. Jako dárek jsou vhodné zejména krasohledy dýhovanéskleněné. Ty plní i dekorativní účel, a můžou stát třeba na pracovnám stole nebo na polici jako "protistresové kukátko".

Pokud hledáte reprezentativní dárek, doporučujeme zvolit některý z krasohledů skleněných. Tyto krasohledy jsou vyrobeny z vitrážového skla technikou tiffany. Mezi nimi vynikají krasohledy Extra s optickou mřížkou, která reaguje na dopadající světlo a obraz v krasohledu tak obohacuje o další rozměr. Na to, jaké obrazce je možné v krasohledech s optickou mřížkou vidět, se můžete podívat v naší galerii.

V případě, že se chystáte koupit krasohled pro své rodiče či prarodiče, doporučili bychom vám vybrat některý z krasohledů střípkových, ať v provedení základním, dýhovaném nebo skleněném. Starší generace si většinou pamatuje staré střípkové plastové krasohledy, vyráběné v době socialismu, a tak jsou pro ně střípkové krasohledy nostalgickou vzpomínkou na dobu jejich mládí.

Pokud už jste zvolili druh krasohledu, pak zbývá jen vybrat vzor či barevné provedení, které se vám líbí. Pokud však máte stále nějaké otázky či nejasnosti, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

mandala
mandala